Meist

AS Konesko on 1992. aasta lõpus loodud Eesti erakapitalil põhinev ettevõte, mille põhitegevusalaks oli algselt teenustööna elektrimootorite staatorite mähkimine. Algusaastetel toimus ettevõtte tootmistegevus Tallinnas.

AS Konesko tegevuse oluline laienemine algas 2003.aastal, kui pikaaegne koostööpartner KCI Konecranes OY otsustas lõpetada mootorite valmistamise Soomes ning siirdada mootorite tootmine tervikuna Eestisse. 2013.a lõpust on AS Konesko aktsionäride ringi kaasatud 49% osalusega ka Konecranes Finance OY.

Alates 2004. a suvest asub firma mootoritehas Koerus ning metallitehas Põltsamaal. Pärast uue tehase valmimist ja tootmisüksuse avamist Põltsamaal sai AS Koneskost suurim elektrimootorite tootja Eestis. Hetke seisuga töötab ettevõttes üle 350 inimese.

Praeguseks on AS Konesko põhitegevusaladeks elektrikilpide, elektrimootorite valmistamine ning sildkraanade otsavankrite valmistamine ja masinaehituslik allhanke töö. Ettevõte tegutseb Koerus, Põltsamaal ja Türi-Allikul.

Missioon
AS Konesko missiooniks on pakkuda kõrgel tehnilisel tasemel lahendusi elektriseadmete valmistamisel.

Visioon
AS Konesko visiooniks on olla tunnustatud partner, pakkudes kõrge kvaliteediga töökindlaid lahendusi.

Ettevõtte põhiväärtused:
Kvalifitseeritud tööjõud- pöörates suurt tähelepanu töötajate kvalifikatsioonile ja nende pidevale arengule väärtustab ettevõte kõiki oma meeskonnaliikmeid, mis paneb neid uskuma oma võimetesse ja ideedesse. Töötajad on AS Konesko edu alusteks.
Kvaliteetne toode ja innovatiivsus- läbi tehnoloogiliste uuenduste ja töötajate koolituse soovib ettevõte pakkuda klientidele kvaliteetset toodangut.
Ettevõtte tegutseb selleks et, rahuldada olemasolevate ja tulevaste klientide vajadusi. Kliendikeskne lähenemine on taganud ettevõttele pikaajalised püsikliendid ning nendega jätkuvale koostööle pöörab ettevõte suurt tähelepanu.

AS Konesko on seadnud eesmärgiks süstematiseerida oma tegevust, pöörates regulaarselt rohkem tähelepanu personali kvaliteetsele koolitusele, teostuse kvaliteedi pidevale kontrollile ning klientide ja teiste huvipoolte nõuetele. Selle saavutamise tõenduseks on 2002. aastal ettevõttele omistatud ISO 9001 kvaliteedisüsteemi sertifikaat, mis tagab kindlate firmasiseste tegevusjuhiste kasutuselevõtu ja järjekindla järgimise ning parendamise, töötajate tegutsemise vastavalt konkreetsetele tööjuhistele ning kogu firma süsteemse toimimise kvaliteetse tulemi saavutamisel.