Meist

Missioon

AS Konesko missiooniks on olla omas valdkonnas hinnatud koostööpartner ning hea mainega tööandja.

Visioon

AS Konesko visiooniks on olla tunnustatud partner pakkudes kõrge kvaliteediga lahendusi, tarnekindlust ning head ja turvalist töökeskkonda.

AS Konesko

Loodi 1992.a Eesti erakapitalil ning ettevõte algseks tegevusalaks oli Soomest saadetud elektrimootorite staatorite mähkimise teenustöö. Alustati Tallinnas 8 töötajaga. Pidev töömahu ja töötajate arvu kasv sundis aga leidma suuremaid tootmispindasid ning 1998.a osteti Järvamaal, Koerus asuvad endise Koeru Autoremonditehase hooned. Koerus alustati lisaks mähkimistöödele ka lehtmetallist kraana detailide valmistamist. Kui Tallinnas oli aastal 1997.a ettevõttes töötajaid 39, siis Koerus oli neid 1998. a lõpuks juba 53.

AS Konesko tegevuse oluline, et mitte öelda plahvatuslik laienemine algas 2003.a kui pikaaegne koostööpartner Konecranes OY otsustas lõpetada elektrimootorite tootmise Soomes ja Konesko ostis kahe mootoritehase seadmed Tammisaarist ja Hyvinkäält ning alustas Koerus elektrimootorite valmistamist juba lepingulise tootjana. Töötajate arv kasvas napi kahe aastaga 134-lt 340-ni. 2003.a lõpus kaasati Konesko aktsionäride ringi 19% osalusega ka Konecranes OY ning 2013. a lõpust omab Konecranes OY 49% Konesko aktsiatest (51% jätkuvalt Eesti erakapital). Peaaegu kõikide Koneskos valmivate toodete projekteerimine toimub Hyvinkääl Konecranes OY büroos.

Seoses tootmise kasvuga, toodete nomenklatuuri laienemisega ning hajutamaks tööjõupuudust, soetas AS Konesko 2003.a lõpus tootmishallid Põltsamaale, kus 2004.a suvest asub Konesko metallitehas. Elektrikomponentide laienenud tootmise tarvis valmis Koerusse 2004. aasta suvel lisaks uuele mootorite tootmishoonele (2200 m²) ka uus tehas elektrikomponentide valmistamiseks ( 1700 m²).

2015.a suvel otsustati soetada endised tootmishooned Türi-Allikule, kuhu laienes elektrikomponentide tootmine (3000 m2) (konteinerkraanade juhtkilbid) ning ehitati uus kaasaegne elektrimootoritehas (4400 m2).

Tänaseks on Konesko Eesti suurim elektrimootorite valmistaja. Lisaks mootoritele on põhitegevusaladeks ka elektri- ja kraanakomponentide valmistamine (kogu toodang 100 % eksport). Ettevõtte tehased asuvad Koerus, Põltsamaal ja Türi-Allikul ning Koneskot võib pidada ka üheks Kesk-Eesti suurimaks tööandjaks (01.05.2022 seisuga 443 töötajat).

 

Info ettevõtte olulistest keskkonnaaspektidest ei ole avalik. Ettevõtte partneritele ja allhankijatele jagame infot oma juhtimissüsteemide poliitikast ning eeldame koostööpartneritelt vähemalt samade keskkonnasäästlike põhimõtete rakendamist.

Ettevõtte põhiväärtused

Kvalifitseeritud tööjõud- pöörates suurt tähelepanu töötajate kvalifikatsioonile ja nende pidevale arengule väärtustab ettevõte kõiki oma meeskonnaliikmeid, mis paneb neid uskuma oma võimetesse ja ideedesse. Töötajad on AS Konesko edu alusteks. Kvaliteetne toode ja innovatiivsus- läbi tehnoloogiliste uuenduste ja töötajate koolituse soovib ettevõte pakkuda klientidele kvaliteetset toodangut. Ettevõtte tegutseb selleks et, rahuldada olemasolevate ja tulevaste klientide vajadusi. Kliendikeskne lähenemine on taganud ettevõttele pikaajalised püsikliendid ning nendega jätkuvale koostööle pöörab ettevõte suurt tähelepanu.

Türi spordihoone

Videod

Meie koduleht kasutab küpsiseid, et pakkuda paremat kogemust. Jätkates nõustud meie küpsisepoliitikaga. Vajuta “Nõustu”, et jätkata.